Blog > Komentarze do wpisu

 

 

Cytaty pochodzą z dyskusji pod artykułem na temat reakcji MSZ Izraela w sprawie ustawy Sejmu RP w sprawie "uboju rytualnego" na portalu niezalezna.pl. Na marginesie, acz po raz kolejny przypomnę, że wszystkie wpisy zanim się ukażą oczom czytelników muszą mieć akceptację administratora forum. Inaczej mówiąc redaktor Sakiewicz bierze za nie odpowiedzialność, a publikujący na portalu autorzy mają świadomość obowiązującej zasady, iż wpisy nie są elementem swobodnej i niecenzurowanej dyskusji, ale że zostały uprzednio przez "strażnika forum" pozytywnie ocenione. Można więc uznać, że treści antysemickie są na tym portalu przez administratora, właściciela oraz dziennikarzy akceptowalne. No chyba, że ktoś jest zdania, iż przytoczone wyżej wypowiedzi nie mają z propagowaniem nienawiści do Żydów nic wspólnego.

http://niezalezna.pl/43641-izrael-krytykuje-decyzje-sejmu-rp?page=1

 

Na tym samym portalu Bronisław Wildstein po raz kolejny dowodzi, że w Polsce nie ma żadnych przejawów faszyzmu. Inne jego felietony, jak również elukubracje jego latorośli, żarliwie wspierają poglądy, że w naszym kraju nie ma nawet cienia rasizmu, a w szczególności antysemityzmu. Zagrożenie ksenofobią - zdaniem Wildsteinów - jest wymysłem Michników i innego lewactwa. Dzisiaj  Wildstein pisze tak:

"Jest to powrót do strategii wręcz z czasów stalinowskich, kiedy do faszystowskiego worka pakowano niewygodne dla władzy prawicowe ruchy polityczne. Przypomnijmy, że PO zdobyła władzę w 2007 r., przedstawiając rządy PiS-u jako zagrożenie dla demokracji i próbę stworzenia państwa policyjnego. Były to zarzuty całkowicie wymyślone, ale zostały podchwycone przez establishment. To antypisowskie paliwo działało, a potem znalazło kontynuację przed kolejnymi wyborami w postaci uczynienia z niechętnego władzy środowiska kibiców poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju. Ofiarą tej kampanii padali konkretni ludzie, napiętnowani i poddani próbie zogniskowania na sobie agresji społecznej. Skutki obecnych działań PO będą zapewne podobne, ze szkodą dla racjonalności debaty publicznej. Jednak nie o debatę tu przecież chodzi, ale o utrzymanie władzy za wszelką cenę. Pomysł stworzenia w prokuraturze specjalnej komórki zajmującej się zagrożeniem faszyzmem to specyficzna kampania Platformy Obywatelskiej. Podejmuje ona działania przeciwko wykreowanemu przez nią samą zagrożeniu.

Być może Wildstein, podobnie jak pewien białostocki prokurator, uważa że swastyka jest symbolem szczęścia.

wtorek, 16 lipca 2013, gkur
Tagi: wildstein

Polecane wpisy

zBLOGowani.pl